Jednym z rozwiązań, które umożliwia „załatanie” sporej dziury w braku uzębienia są mosty protetyczne. Mosty protetyczne sprawdzają się tam, gdzie brakuje 1-3 zębów w jednym miejscu. Są najlepszą alternatywą dla ruchomych protez, ponieważ są równie funkcjonalne, a dają pacjentowi o wiele większy komfort.

Jak działa most protetyczny

Mosty protetyczne działają w oparciu o prawdziwe zęby pacjenta, na których to są zamocowane. Same mosty składają się z filarów i przęsła. Filary to nic innego jak korony zębowe, które montuje się do zębów własnych pacjenta (do skrajnych zębów, które znajdują się pomiędzy luką w jamie ustnej). Mosty protetyczne są zamontowane na stałe, dzięki czemu dają pacjentowi większy komfort użytkowania niż protezy ruchome.

Implanty stomatologiczne i mosty protetyczne

W sytuacji, gdy pacjentowi brakuje wielu zębów, również można zastosować mosty, ale wcześniej trzeba uzupełnić większe luki implantami – muszą one pełnić rolę tzw. podpory dla mostu.

Stosowanie mostów jest ogromną szansą dla pacjentów, którzy mają problem z lukami międzyzębowymi, jednak przestrzegamy, żeby dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej i ratować zęby jeśli jest na to pora – wtedy nie będziemy musieli zastępować naszych zębów sztucznymi.