Szwajcarska grupa Institut Straumann AG działa na rynku od 1954 roku i od wielu lat jest uznawana za lidera w sektorze implantologii. Firma ta nieprzerwanie modyfikuje i ulepsza swoje produkty, dzięki czemu stają się one jeszcze doskonalsze.

Implanty stomatologiczne Straumann wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, popartej wynikami przeprowadzanych testów i badań. Zastosowano w nich między innymi nowatorski materiał Roxolid, będący materiałem prawdziwie innowacyjnym w sektorze implantów zębowych. Implanty te są objęte dożywotnią gwarancją.

System implantologiczny Straumann jest systemem zapewniającym całkowite bezpieczeństwo użytkowania i najwyższą jakość materiałów. Implanty Straumann są jednymi z najczęściej stosowanych implantów-w ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono je już 4 milionom pacjentów. Cechy implantów Straumann to przede wszystkim 95 procent skuteczności stosowania i szybkie zespolenie z kością szczęki.

Budowa implantu

Implanty Straumann są zbudowane z trzech elementów:śruby z tytanu lub cyrkonu,łącznika ceramicznego lub tytanowego oraz korony protetycznej.Dzięki użytym w procesie produkcji materiałom,implanty te po wszczepieniu do kości żuchwy lub szczęki nie powodują powstawania reakcji alergicznych w organizmie.Implanty zintegrowane poprzez proces osteointegracji z kością szczęki,przenoszą siłę wytwarzaną podczas przeżuwania pokarmu na kości szczęki i tym samym utrzymują ich prawidłową strukturę.

Rodzaje implantów Straumann

  • Standard Plus – przeznaczony do stosowania w odcinkach tylno-bocznych,jest rozwiązaniem wysoce estetycznym wizualnie.
  • Standard – podstawowy implant,dedykowany jest pacjentom ze wskazaniem do użycia systemu retencyjnego.Idealnie nadają się do montowania na nich koron porcelanowych,zatrzasków kulkowych oraz belek do utrzymania protez.Występuje w dwóch średnicach podstawy:Regular Neck(4,8 mm) i Wide Neck(6,5 mm).
  • Standard Plus Narrow Neck – jest przeznaczony do odbudowy siekaczy dolnych przyśrodkowych i bocznych,a także górnych bocznych.Średnica podstawy wynosi w nich 3,5 mm.
  • Tapperd Effekt – implant przeznaczony dla pacjentów,pragnących usunąć zęba i natychmiast założyć implant-w czasie jednej wizyty w gabinecie.Specjalny kształt tego implantu jest dopasowany do kształtu zębodołu i pozwala na szybkie jego ustabilizowanie w zębodole powstałym po ekstrakcji zęba.
  • Bone Level – implant przeznaczony do wszczepiania w przedniej i przednio-bocznej lokalizacji.Implant ten jest niemal całkowicie niewidoczny,ponieważ jest zatopiony w kości.

Powierzchnia implantów zębów

Niezależnie od rodzaju implantów są one pokryte specjalnymi powierzchniami. Ich stosowanie ma na celu optymalną integrację implantu z kością szczęki pacjenta.

Wyróżniamy dwa rodzaje powierzchni implantu: SLA i SLActive.Powierzchnia.

  • SLA – jest piaskowana i poddawana działaniu kwasu po to,aby zwiększyć stabilność implantu w kości. Dzięki temu skrócono czas wgajania się implantu z 12 tygodni do 6 tygodni.
  • SLActive – jest to powierzchnia hydrofilna i chemicznie aktywna, co powoduje wzmożoną osteointegrację, czyli wrastanie implantu w kość trwa krócej, niż w przypadku powierzchni SLA. Skutkuje to przyspieszoną stabilizacją implantu, do którego dochodzi już w okresie 3-4 tygodni od zabiegu wszczepienia. Powierzchnia ta powstała jako udoskonalenie pierwotnej powierzchni SLA.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań,wybór implantów Straumann jest jednym z najlepszych wyborów, jaki możecie Państwo podjąć, aby uzyskać piękne, pełne i estetyczne uzębienie.